2104/17
Fransk lysekrone af forgyldt bronze og metal, profileret stamme og syv lysarme. Rokoko form, 19. rh.s slutning. H. 80. Diam. 70.
Oprindeligt med otte lysarme, én lysarm mangler. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud