2027/909
Dansk møbeldesign
Sæt på fire barstole af teak. Sæde betrukket med imiteret skind. Udført og mærket hos Frem Røjle. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flere brud på fodstøtte. Tre sæder med defekter.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag