2027/​909

Dansk møbeldesign

Sæt på fire barstole af teak. Sæde betrukket med imiteret skind. Udført og mærket hos Frem Røjle. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flere brud på fodstøtte. Tre sæder med defekter.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK