12032/​238

Søren Hansen

Lænestol med stel af bøg, sæde og ryg betrukket med lilla uld. Fremstillet og stemplet hos Fritz Hansen. 1940'erne. H. 79. Sæde H. 39. B. 65. D. 67.

Alm. brugsslitage, betræk med lys plet på sædet samt mindre hul på kant.

Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag