1920/1675
Et sæt på 16 champagneskåle af rillet, grønt glas med forgyldt kant. 20. årh. H. 12,5. (16)
Slitage på guld, fire glas med kraftig slitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag