Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Landskab med vildt. Sign. Jais-46. Olie på lærred. 77×95.
Enkelte minimale afskalninger. To meget små huller ved blændrammen hhv. øverst i venstre side samt øverst højre side.
914425 | ||
894200 |