2426/168
Kinesisk maler, ca. 1800.
Skibsportræt af en tremaster. Usigneret. Olie på lærred. Lysmål 52×65.
Talrige krakeleringer, enkelte minimale afskalninger og misfarvninger samt mærke langs blændrammens kant. Behov for rensning. Undersøgt i ramme.
Vurdering
Hammerslag
175485 | ||
879717 (Autobud) | ||
175485 | ||
879717 (Autobud) | ||
175485 | ||
879717 | ||
175485 | ||
820855 |