12248/22
Trapezformet nyrokoko spejl i ramme af forgyldt træ og gesso. Ca. 1860. H. 104. B. 70 (foroven).
Afskalning i både venstre og højre side. Et ornament mangler tilsyneladende nederst. Brugsslitage. Patina.
Kunst, antikviteter & design, 1. december 2022
Vurdering
Hammerslag