12248/​22

Trapezformet nyrokoko spejl i ramme af forgyldt træ og gesso. Ca. 1860. H. 104. B. 70 (foroven).

Afskalning i både venstre og højre side. Et ornament mangler tilsyneladende nederst. Brugsslitage. Patina.

Kunst, antikviteter & design, 1. december 2022

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag