2039/​1125

Diamantarmring af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med talrige brillantslebne Light Brown diamanter på i alt ca. 28.48 ct. B. ca. 16,5 mm. Diam. ca. 6 cm.

Vægt ca. 55,5 g. DGSL certifikat nr. DGSL/A819/CSI/1836 og æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 23. september 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag