2039/1125
Diamantarmring af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med talrige brillantslebne Light Brown diamanter på i alt ca. 28.48 ct. B. ca. 16,5 mm. Diam. ca. 6 cm.
Vægt ca. 55,5 g. DGSL certifikat nr. DGSL/A819/CSI/1836 og æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag