2144/647
Poul Winther (f. Skagen 1939, d. sst. 2018)
Opstilling, 1970–74. Sign. PW. Olie på plade. 44×21.
Én mindre afskalning.
Fra
i
Havnen
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Dette emne er udgået