1838/1657
Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret med okseblodsgasur. 19.-20. årh. H. 22.
Glasurafslag langs fodrand. Afslag ved indvendig halsrand. Ridser og mærker.
Varia, 20. september 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud