1813/624
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Die Anemonen”. Usign. Litografi i farver. Lysmål 31×23.
Litteratur: Sauret nr. 730.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 27. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud