1722/23
Ferdinand von Kobell, stil, ca. 1800
Parti med køer og får ved en sø. Usigneret. Olie på lærred. 40,5×40.
Lærred bør strammes op. Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Mærker fra blændrammen.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag