1813/33
Gabriel Metsu (Metzu), efter, 18. årh.
Jægerens gave. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 57×42.
Efter originalen i Galleria degli Uffizi, Firenze.
Proveniens: Bonhams auktion, oktober 2017 nr. 163.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag