Martin Bigum (f. København 1966)
“God is to forget” fra serien “Heartland”, 1991. Sign. på bagsiden Martin Bigum juli 91 med titel. Akryl på lærred. 160×180. Unframed.
Litteratur: Gengivet på kunstnerens hjemmeside, www.martinbigum.dk/Heartland. Proveniens: Nils Stærk, København.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017