2438/967
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Fritstående to-personers sofa med ben af mahogni, ryg, sider og løse hynder med rødbrunt skind. Model 2212. Designet 1962. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik, 1991. L. 158.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
899448 | ||
1149221 (Autobud) | ||
899448 | ||
1149221 | ||
899448 |