2439/638
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Cirkulært spisebord af palisander med udtræk og underliggende foldeplade. Model 15. Udført hos J.L. Møllers Møbelfabrik. H. 73. Diam./L. 122/173.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering
998291 |