2437/51
Otte tallerkner af sølv med profileret kant. Københavns bymærke 1936. Vægt 4255 g. Diam. 27,7 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. En med sorte mærker på bagside, muligvis fra gummi.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag