2138/3
Firdelt inro med guldlak dekoreret med hane og høne på tønde. Ojime med cylinder formet perle. Sign. Meiji 1868–1912. L. 9 cm.
afslag på overfladen, slitage
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud