2003/2020
Herrearmbåndsur af stål. Model Seamaster 600. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud