2438/724
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj dekoreret med orange uranglasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 24.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enktelte mindre afslag på fodrand.
Vurdering
609446 |