2009/​376

Emil Bærentzen m.fl., 19.-20. årh. (f. København 1799, d. sst. 1868)

En samling prospekter, et portræt, opstilling med roser samt interiør med hunde. Delvist sign. og trykbetegnede. Bly på papir, kolorerede kobberstik m.fl. Lysmål 11×14,5–23×29,5. (7)

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter. Enkelte revner og farveafskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK