Emil Bærentzen m.fl., 19.-20. årh. (f. København 1799, d. sst. 1868)
En samling prospekter, et portræt, opstilling med roser samt interiør med hunde. Delvist sign. og trykbetegnede. Bly på papir, kolorerede kobberstik m.fl. Lysmål 11×14,5–23×29,5. (7)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter. Enkelte revner og farveafskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020