1349/47
I. E. C. Rasmussen, tilskrevet (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
“Svendborg Sund ved Horse Skov”. Sign. J. E. C. R. 1888. Olie på lærred monteret på malepap. 26×21,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 2. december 2013
Vurdering
Hammerslag