2448/​99

Japansk kunstner, 18. årh.

Den Udødelige Magu stående med ruyi scepter, ledsaget af en hjort. Gouache på silke. 132×93 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Adskillige brud på silken, mørnede kanter, malingsudfald.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?