2448/99
Japansk kunstner, 18. årh.
Den Udødelige Magu stående med ruyi scepter, ledsaget af en hjort. Gouache på silke. 132×93 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Adskillige brud på silken, mørnede kanter, malingsudfald.
Vurdering