2131/​256

Skibskompas af messing monteret på plade af træ. Mrk. A. Lietz Co, San Francisco. H. 22 cm. L. 42 cm.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.050 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.050 DKK
1.000 DKK