2015/908
Gebrüder Thonet
Et par armstole af formbøjet bøg, sæde med fransk rørflet. Model 209. Designet 1900. Udført Thonet, 81. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud