2312/​7013

Blolo Bian figur af udskåret patineret træ. Baule, Elfenbenskysten. H. 38.

Proveniens:

Ex. J. L. Dannenberg Gallery New York Ex. Jan Lundberg.

Tribal art, 20. marts 2023

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK