905/668
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Constructions en point rouge”. Sign. P. Wemaëre 38 samt sign. på bagsiden P. Wemaëre 38 med titel. Olie på lærred. 33×24.
Udstillet: “Exposition Retrospective”, Randers Kunstmuseum 1971.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag