876/1261
Georges Braque (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)
“Resurrection de l'oiseau”, 1er plat de couverture, 1953. Sign. Braque, 8/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 55×42,5. Uindrammet.
Litteratur: Valier nr. 137.
Malerier & skulpturer, 5. december 2017
Vurdering
Hammerslag