876/​1261

Georges Braque (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)

“Resurrection de l'oiseau”, 1er plat de couverture, 1953. Sign. Braque, 8/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 55×42,5. Uindrammet.

Litteratur: Valier nr. 137.

Malerier & skulpturer, 5. december 2017

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK