1237/40
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Portræt af en pige. Sign. W. T. Olie på træ. 30×26.
Større krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 10. september 2012
Vurdering
Hammerslag