2125/7044
En samling på tre tvillingefigurer, Ere Ibeji, udskåret patineret træ og glasperler. Yoruba, Nigeria. H. 27–30. (3)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag