2417/2026
Lommeur af 14 kt. guld. Kroneoptræk og ankergang. Kæde af forgyldt metal. Ø 51 mm. Støvkapsel af metal. Vægt uden kæde ca. 87 g. 1900–1910'erne.
Samtidig æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Revne på skiven.
Armbåndsure, 24. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud