2012/144
Ubekendt billedhugger, 20. årh.s begyndelse
Stående kvindelig model. Usigneret. Skulptur i alabast. H. 37.
Erhvervet på udstilling i Berlin i 1911.
Skrevet med tusch under bund.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud