12138/150
Jens Peter Groth-Jensen (f. Hellerup 1918, d. 2018)
“Med skiftende belysning, Høje Gladsaxe”. Sign. Groth Jensen 1976. Olie på plade. Lysmål 21×30. Rammemål 22×31. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 23. september 2021
Vurdering
Hammerslag