2049/140
Jugend ampel af patineret messing med kuppel af matteret og slebet glas, indvendig med tre fatninger. Ca. 1900. H. 80. Diam. 48.
Nyere skruer. Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag