2108/771
Dansk møbeldesign
Overpolstret to-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med grønligt velour. 1930–40erne. L. 160.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||