1703/1616
To krukker af brændt ler dekoreret i underglasur blå med design. Iran, 19.-20. årh. H. 27 og 28 cm. (2)
Mange afslag på krop og kanter, den ene med metal reparation
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
18 bud