1947/869
Dansk design
Skål og bakke af messing. Udført og mærket hos Stelton. H. 2,5–11,5. Diam. 26,5–31,5. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag