2439/​880

Jens H. Quistgaard m.fl. (f. København 1919, d. 2008)

Isspand af massiv stavlimet teak. Med indsats af orange plastik. Model 810. Stemplet Dansk Designs Denmark, IHQ. H. 39 cm.

Serveringsbakke af massiv teak. Stemplet Dansk Designs Denmark, IHQ. H. 4 cm. L. 60 cm. B. 29 cm.

Mindre bakke af teak. Let buet form. Ustemplet. L. 26 cm. B. 12 cm. (3)

Ispand anden sortering. Serveringsbakke med brændemærke på bagsiden. Almindelig brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?