11942/​18
J. F. Willumsen, efter: Gengivelse af “Vandbæreren” Tryksign. JFW, 1914. Olietryk på kraftig pap. 54×41.

Be­skriv­el­se

Gengivelse af “Vandbæreren” Tryksign. JFW, 1914. Olietryk på kraftig pap. 54×41.

Sælger oplyser

Enkelte små ridser i tryk.

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

J. F. Willumsen, efter (f. København 1863, d. Cannes 1958)

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag