2048/677
Henry Moore (f. Castleford i Yorkshire 1898, d. Much-Hadham 1986)
“Two reclining figures”, 1973. Sign. Morre, 18/100. Litografi i farver. Lysmål 46×38.
Litteratur: Cramer nr. 308.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud