1435/1703
Fire tupilakker af udskåret kaskelottand i form af fabeldyr og gravid kvinde. Grønland. 20. årh.s midte. H. 11–12. L. 11. (4)
CITES certifikat medfølger.
Mindre revner. En tupillak med afslag, en mangler to tænder.
Varia, 28. august 2014
Vurdering
Hammerslag
13 bud