Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Masque vénitien”. Originallitografi i farver 1986. Usign. Prøvetryk, trykt hos Mourlot. Lysmål 29×42. Bladmål 47×64. Uindrammet.
Prøvetryk med bred margen på tyndt papir Litteratur: Vallier nr. 93.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020