2103/​179

C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879)

Sejlskib for anker i en bugt. Sign. C. F. Sørensen. Vandfarve på papir. 14×32.

Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter. Monteret i passepartout.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.250 kr.

1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.