Foto endnu ikke klar
1844/1611
Et par franske empire prydvaser af forgyldt og patineret bronze, hver med to hanke i form af maskaroner, firsidede sokler med kranse i relief. 19. årh.s begyndelse. H. 39. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. november 2018
Vurdering
Hammerslag