2425/872
Sæt på fire stole af massiv eg. Sæde og ryg betrukket med patineret, sømbeslået Nigerskind. Udført hos snedkermester Lars Møller. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre afslag. Skind med pletter, krakeleringer og mindre defekter. Nogle stole med revner invendigt på sarg.
Moderne kunst og design, 18. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud