2032/667
Jytte Rex (f. 1942, København,1962-)
Komposition. Sign. Jytte Rex. Olie på lærred. 140×135.
Sælger oplyser: en lille flænge på ca 2 cm, som er svær at se på foto. Jeg kan evt se at få den nærfotograferet, hvis I vil sætte maleriet til slag
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag