921/​434

Alexander Tovborg (f. København 1983)

”Love treats me kind”, 2009. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 170×100. Uindrammet.

Proveniens: Bendixen Contemporary Art, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

55.000 DKK