1912/742
Inger Rokkjær (f. 1933)
Bordskål af stentøj dekoreret med grønlig glasur. Usigneret. Unik. H. 18. Diam. 32.
Almindelig brugsslitage. Adskillige brændingsrevner.
Moderne kunst og design, 19. marts 2019
Vurdering
Hammerslag